Informacja i zamówienia: 12 431 16 92 / 570 866 926 / sklep@hosz.pl
Darmowa dostawa Darmowy kurier od 500zł
Lutowanie i spawanie opraw okularowych: 12 422 93 45
Strona główna Przewodnik po markach

Vasuma

JAK NARODZIŁA SIĘ VASUMAOkulary Vasuma zostały stworzone przez trzech przyjaciół w 2005 roku. Jan Vana, Lars Malmsten i Steffen Sundelius postanowili stworzyć alternatywną markę okularów, aby rzucić wyzwanie tradycyjnym markom. Oferując okulary inspirowane najpiękniejszymi epokami vintage lat 50. i 60. doprawione nowoczesnymi akcentami. Wszystko zmieszane jak w blenderze wraz z modą popularną, codzienną, otrzymując okulary, które podkreślają tożsamość użytkownika.
Firma mieści się w starej cześci miasta Sztokholm. Magazyn, salon wystawowy i biuro mieszczą się w czteropiętrowej, XV-wiecznej kamienicy, oddalonej o jedną przecznicę od szwedzkiego zamku królewskiego.
 
KOLEKCJE

Okulary Vasuma to kolekcja opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych unisex. W hołdzie dla każdego, kto kiedykolwiek był prześladowany z powodu swojej wady wzroku i był nazwany „glasögonorm” (szwedzki termin oznaczający „cztery oczy”, a także rzeczywista szwedzka nazwa kobry okularowej), projektanci postanowili nazwać poszczególne modele  nazwami gatunków węży w różnych jezykach świata! Polski wąż w kolekcji to "zaskroniec" - pięknie prawda?

WSPÓŁPRACA

Szwecja to bardzo kreatywny kraj z mnóstwem utalentowanych artystów. Każdego sezonu Vasuma łączy się z inną marką, aby współpracować i dzielić się przemyśleniami i wizjami, aby stworzyć coś spektakularnego.
Na przestrzeni lat było kilka kolaboracji; Save the Children Foundation, Daniel Adams Ray (artysta), Sandqvist (szwedzka marka torebek), Carin Wester (szwedzka marka odzieżowa).
Galeria
ul.Królowej Jadwigi 146a
30-212 Kraków
12 431 16 92 sklep@hosz.pl
ul.Królowej Jadwigi 146a
30-212 Kraków
12 431 16 92 sklep@hosz.pl