Informacja i zamówienia: 12 431 16 92 / 570 866 926 / sklep@hosz.pl
Darmowa dostawa Darmowy kurier od 500zł
Lutowanie i spawanie opraw okularowych: 12 422 93 45
Strona główna Zdrowe oczy - porady i ciekawostki

Jak wybrać odpowiednie okulary korekcyjne?


Zmysł wzroku odpowiada za ponad 80% boźdźców, które odbieramy z otaczającego nas świata. Ma wpływ na zdolności poznawcze, jakość i ilość otrzymywanych i przetworzanych informacji. Zmysł wzroku to również system ostrzegawczy, który wspomaga nasze bezpieczeństwo w codziennym funkcjonowaniu.

Prawidłowe skorygowanie wady wzroku jest bardzo ważne dla zdrowia oczu i ogólnego samopoczucia.  Jednym ze sposobów uzyskania dobrego widzenia są okulary korekcyjne zamawiane na podstawie recepty. Obecnie okulary korekcyjne oprócz podstawowej fukcji korekcji wzroku są elementem ozdobnym, często noszone jako akcesorium modowe, niemalże biżuteryjne.


Ponadto obecnie soczewki okularowe są coraz bardziej wyspecjalizowane:

spowalniające postęp krótkowzroczności u dzieci

- do komputera

- do jazdy samochodem,

- do uprawiania sportu (biegania, pływania, strzelectwa, golfa, jazdy na rowerze, gier halowych itd.)Korekcję okularową możemy również wykonać w modelach przeciwsłonecznych i w goglach.


Bardzo ciekawą propozycją są soczewki okularowe relaksujące akomodację, ponieważ coraz więcej czasu spędzamy przed swoimi smartfonami. Jest to nowa potrzeba konsumentów funcjonujących w cyfrowym świecie, na którą mamy rozwiązanie:


Bardzo docenianym rozwiązaniem okularowym są okulary progresywne, dające doskonałe widzenie na każdą odległość. Potrzebę ich zakupu zaczynamy odczuwać po 40 rż, a dokładne parametry uzyskujemy po badania wzroku w gabinecie optometrycznym. Ważne jest, aby przy ich wyborze precyzyjnie ustalić indywidualne parametry: styl życia, rodzaj wykonywanej pracy oraz aktywność fizyczną i hobby. Wszystkie te aspekty brane są pod uwagę w komponowaniu niepowtarzalnych soczewek progresywnych zaprojektowanych indywidualnie.


Podsumowując, możliwości dopasowania odpowiednich okularów, w oparciu o indywidualne potrzeby Klienta są bardzo duże.
W naszym salonie można dowiedzieć się dużo więcej rozmawiając z nami o oczekiwaniach dotyczących okularów przed ich ostatecznym wyborem.
Oferta jest ogromna, a kwestia doskonałego dopasowania oprawy nigdy dotąd nie była łatwiejsza.Galeria
ul.Królowej Jadwigi 146a
30-212 Kraków
12 431 16 92 sklep@hosz.pl
ul.Królowej Jadwigi 146a
30-212 Kraków
12 431 16 92 sklep@hosz.pl