Informacja i zamówienia: 12 431 16 92 / 570 866 926 / sklep@hosz.pl
Darmowa dostawa Darmowy kurier od 500zł
Lutowanie i spawanie opraw okularowych: 12 422 93 45
Strona główna Przewodnik po markach

Dandy`s

Ta historia zaczyna się w 1974 roku, kiedy telewizję oglądano tylko w czerni i bieli. W tamtych czasach młodych rzemieślników - po włosku "occhialari” uczono robić okulary całkowicie ręcznie.
Za pomocą tradycyjnych narzędzi obrabiano i szlifowano każdy element okularów. Zawiasy mocowano za pomocą śrutowanych nitów, a zauszniki wygładzono skrobakiem, aby usunąć ich ostre krawędzie. Potem niektóre mozolnie polerowano papierem i materiałem, aby uzyskać połysk acetatowej oprawy.


                                                           Były to czasy kiedy cierpliwie wypracowywano technikę obróbki skadinąd wdzięcznego materiału jakim jest acetat. Można go bowiem kształtować, kleić, wyginać i formować w dowolne kształty.Potem pojawiła się technologia, cyfrowe sterowanie procesem produkcji, które znacznie zwiększyły moce produkcyjne fabryk. Ciężka praca fizyczna słusznie przeszła do lamusa. Nowe możliwości technologiczne zagwarantowały wysoką powtarzalność wzorów. Rozmaite kształty mają zawsze te same frezy, a ich standaryzacja ułatwia dobór soczewek.
Czas potrzebny na wykonanie okularów został drastycznie skrócony. Zamiast polerować, oprawy zaczęto lakierować... znika jedwabistość acetatu w dotyku..... a przecież...

Niepowtarzalność, która nas odróżnia jest niedoskonałością!
Kolekcja Dandy's to powrót do ręcznego wykonania opraw, na których widać linie zostawione przez pilnik. Kolekcja Rough to limitowana seria opraw szlifowanych ręcznie, które mają surowe, niedoskonałe - czyli niepowtarzalne ślady po cięciu piknika. Oddają one trud włożony w wykonanie każdej sztuki, jak również  świadczą o swojej niepowtarzalności.
Każda z nich posiada kolejny numer wygrawerowany po wewnętrznej stronie zausznika. Inne kolekcje są wyszlifowane ręcznie na połysk, w transparentnych modelach widać połyskującą przejrzystość aetatu. Kolekcje mają piękne barwienia i niepowtarzalne kształty, są wyrazizste i zauważalne. I jak? Przekonują do siebie?Galeria
ul.Królowej Jadwigi 146a
30-212 Kraków
12 431 16 92 sklep@hosz.pl
ul.Królowej Jadwigi 146a
30-212 Kraków
12 431 16 92 sklep@hosz.pl