Informacja i zamówienia: 12 431 16 92 / 570 866 926 / sklep@hosz.pl
Darmowa dostawa Darmowy kurier od 500zł
Lutowanie i spawanie opraw okularowych: 12 422 93 45
Strona główna Przewodnik po markach

Persol

Okulary przeciwsłoneczne Persol – włoski projekt dla indywidualistów
 
Okulary przeciwsłoneczne Persol kojarzą się ze stylem i klasyką. Są ponadczasowe.
Dziś  marka Persol jest rozpoznawalna na całym świecie, kojarzona jest z wielu starych i najnowszych filmów i seriali telewizyjnych.

 
Okulary przeciwsłoneczne Persol włoski design
 
Historia okularów przeciwsłonecznych Persol rozpoczyna się w 1917 roku w Turynie. Fotograf i optyk Giuseppe Ratti założył małą fabrykę okularów: zaczynał od okularów roboczych i ochronnych. wykonywał też okulary dla pilotów. 
Stopniowo okulary stawały się również popularne wśród ludności, a okulary Persol stały się poszukiwanymi produktami.  Słynna strzała Persol, opracowana w latach 30. jako element łączący front z  zausznikami, jest charakterystycznym znakiem firmowym okularów przeciwsłonecznych Persol. Wszystkie modele są ręcznie wykończone i każdy z nich ma nadany swój niepowtarzalny numer.
 
Okulary przeciwsłoneczne Persol – niezrównany komfort
 
Dlaczego? Jest jedna cecha, która odróżnia okulary przeciwsłoneczne Persol od innych: system Meflecto – specjalny system opatentowany w latach trzydziestych i od tego czasu jest stale rozwijany i udoskonalany.
 
Polega on na tym, że okulary Persol optymalnie dopasowują się do skroni i zmniejszają nacisk na głowę. System składa się z kilku elastycznych elementów osadzonych w przedniej części zausznika.


Dla kierowców tramwajów i ... gwiazd filmowych – legendarny model 649

Czy kojarzycie swobodnego i eleganckiego Marcello Mastroianniego z filmu z 1961 roku "Rozwód po włosku" ? Charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne, które Mastroianni nosi w filmie, to legendarny model Persol 649. Okulary zostały zaprojektowane w 1957 roku – jako okulary robocze dla kierowców tramwajów w Turynie!
 
W tamtych czasach motorniczy siedzieli na otwartych platformach i przez cały dzień byli narażeni na światło słoneczne i kurz uliczny. Koniecznością stała się ochrona ich oczu i twarzy. Trudno uwierzyć, ile elegancji można znaleźć w odzieży roboczej jeśli zaprojektują ją Włosi. Persol 649 to idealne połączenie udanej konstrukcji z funkcjonalną technologią.
 
Nawiasem mówiąc, projekt 649 pozostał niezmieniony od 1957 roku i stał się ikoną stylu włoskiego. Z ramą wykonaną z octanu w kolorze Havana i brązowymi szkłami, model 649 jest nadal w ofercie Persol.Licencja na styl i chłód 

James Bond zawsze był gwarancją stylu i chłodu. W filmie "Jutro nie umiera nigdy" z 2002 roku Pierce Brosnan nosi okulary Persol. Inne okulary Persol można zobaczyć w 2006 r. W filmie Jamesa Bonda "Casino Royale". Daniel Craig nosi Persol z zielonymi przyciemnionymi szkłami. Został wyprodukowany w limitowanej edycji z logo 007. 
W filmie akcji Terminator 2 z 1991 roku Arnold Schwarzenegger nosi oryginalne okulary przeciwsłoneczne Persol - tu chłód ma inne oblicze. 


Persol – niezwykle sportowe osobowości

Trudno uwierzyć, że okulary Persol były używane w latach 90. na wyprawach w Himalaje i na szerokościach syberyjskich w skrajnie niskich temperaturach. Ale dzięki filtrom UV chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Reinhold Messner również nosił okulary przeciwsłoneczne Persola podczas jego słynnych wejść i przyczynił się do przetestowania okularów i dalszego ich ulepszania. Kierowca wyścigowy Formuły 1 Jean Alesi nosił okulary przeciwsłoneczne Persol w późnych latach 90-tych, podobnie jak zawodnik narciarski Alberto Tomba.
Jak widać, soczewki Persol Polar i Photo-Polar zapewniają doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV.

Czy trzeba czegoś więcej, aby Was przekonać do okularów przeciwłonecznych Persol?
 
Galeria
ul.Królowej Jadwigi 146a
30-212 Kraków
12 431 16 92 sklep@hosz.pl
ul.Królowej Jadwigi 146a
30-212 Kraków
12 431 16 92 sklep@hosz.pl